קומפיו דיפו

03-6422288


מרכז שוסטר, רמת אביב ג

 ראה מפת הגעה >>

שעות פעילות:

א'-ה': 10:00-19:00
ו' וערבי חג: 10:00-14:00


הרשמה לניוזלטר

* שם:
* אימייל:
Captcha
תשתיות מחשוב

היום כל משרד מהקטן לגדול ביותר עובד עם מערכת מורכבת של מספר מחשבים,

טלפונים, פקסים וכדומה. לכל החלקים האלו במערכת צריך מערכת תשתיות טובה ותקינה ובפיקוח מתמיד, זו מערכת תשתיות מחשוב.
כל מערכת כזו בנויה מסך כל המערכות המצויות במשרד ואשר נשלטות על ידי מערכת מחשוב מרכזית.

מערכת תשתיות מחשוב טובה מונעת נפילות ותקלות בתוך המשרד,

המשרד אגב יכול להיות בפרישה ארצית, למשל חברה אשר סניפיה פרוסים בכל הארץ אבל רשתות המחשב שלה מחוברות למחשב המרכזי בחדר מנהל הרשת אשר יושב בסמוך לחוות השרתים של המשרד וממנה מנהל את כל מערכת התשתיות. ככל שהתשתית טובה יותר וברורה יותר למחשב כך היא תפעל טוב יותר ותנע תקלות ונפילות עתידיות.

תשתיות מחשוב בנויות מארבע גורמים עיקריים,

גורם אחד הוא חוות השרתים ותחנות הקצה שלה, חוות שרתים היא בעצם חדר ובו מספר מחשבים חזקים המשמשים כל אחד כשרת אחר, עליהם מאוחסן המידע הקריטי של המשרד ותפעולו, כל מחשבי המשרד בכל מקום בעולם מחוברים דרך החווה הזו ויכולים לדלות ממנה מידע לפי צרכיהם ורמת הגישה המאושרת להם. כאמור על חווה כזו מופקד מנהל רשת אשר אחראי לדאוג לתקינות החווה ולתפעולה השוטף והנכון.

גורם נוסף הוא דסק הסיוע,

בתחנה זו, אשר בקשר ישיר עם מנהל הרשת,יושבים כמה מפעילי מחשב אשר יכולים להשתלט מרחוק על מחשב סורר ולתקן בו נפילות ותקלות מבלי לצאת ממשרדם.הם נותנים שירות טלפוני פנים אירגוני לעובדים לגבי כל בעיה אשר יכולה להווצר במחשביהם של העובדים, הם גם אחראים לחיבור של מערכות מחשוב חדשות ותמיכה במכשירי פקס, מדפסות, סורקים וכו'.

גורם שלישי היא מחלקת תקשורת אשר אחראית לכל נושא הטלפוניה, בגדול זוהי מערכת אשר יושב במקביל למערכות המחשב בחוות השרתים ואף היא נשלטת על ידיד המחשב הראשי, לצורך יעילות מערכות אלו מערכות זו היא בשליטה של מחלקה נפרדת, המחלקה הזו אחראית על כל נושא הטלפונים הקוויים ומרכזיות הטלפוניה בנוסף באחריותם מערכת הוידאו קונפרנס ומערכות הסלולר אשר נמצאים אצל העובדים שמחוץ למשרד או בתוכו.

הגורם הרביעי הוא החשוב ביותר על מנת למנוע תקלות, גורם זה נקרא אבטחת מידע, מאבטחי המידע דואגים לבניית חומות הגנה כדי למנוע פריצות לא רצויות לחוות השרתים ולמידע הקריטי של החברה, הם מריצים אינספור תוכנות בדיקה על המערכת כל הזמן כדי לאתר תקלות ולתקנן לפני  שהפוץ יאתר אותן וישתמש בהן לביצוע מעלליו.


| תשתיות מחשוב || תשתיות תקשורת מחשבים || |
בנייה וקידום אתרים אינטראקטיב