קומפיו דיפו

03-6422288


מרכז שוסטר, רמת אביב ג

 ראה מפת הגעה >>

שעות פעילות:

א'-ה': 10:00-19:00
ו' וערבי חג: 10:00-14:00


הרשמה לניוזלטר

* שם:
* אימייל:
Captcha
תיקון בעיות מחשוב

תיקון בעיות מחשוב נובע מהצורך האנושי לפתור תקלות.

קיימות כיום לא מעט בעיות מחשוב ולא פחות מכך פתרונות. לכל תקלה ישנו הפתרון האידאלי, לעיתים אפילו הצלחת הטיפול תלויה במשתמש הפשוט ובאופן הפעולה שלו במקרה של תקלה או בעיה. אמנם איננו טכנאי מחשבים, וכבודם במקומם מונח, אך האופן שבו נפעל ברגע שתתגלה תקלה במחשב יכולה לעזור לנו לחסוך בעלויות, הן של התיקון והן של קניית מחשב חדש במידה ולא נפעל נכון. לדוגמא, כאשר ברשותינו מחשב נייד, יכול בטעות להישפך עליו נוזל. לא מומלץ אבל קורה, כמעט לכולנו. מחשבים ונוזל לא הולכים יחד ורוב הסיכויים שכשיקרה לנו אירוע שכזה, נפעל מתוך לחץ וננסה לייבש את המחשב ומיד לאחר מכן להדליקו, כדי לבדוק אם הוא עובד. התוצאה לאחר טיפול שכזה, שבו אנו מייבשים את המחשב באופן שגוי מחוסר ידע, עלולה להוביל למצב של קורוזיה (חלודה) בלוח האם של המחשב, ומכך לנזק שעלול להיות בלתי הפיך.

הטיפול הנכון במחשב שנשפך עליו נוזל הוא קודם כל כיבוי המחשב ואי הפעלתו עד אשר לא יתבררו מימדי הנזק שלו.

לאחר מכן יש צורך בפירוק המחשב ובדיקה האם לוח האם נרטב. במידה וכן יש לפרק אותו ולשטוף במים פושרים במשך חמש דקות. לאחר מכן לנקות אותו עם מברשת מתאימה ולייבש במשך יממה ליד מאוורר. לרוב מומלץ לבצע פעולה זו במעבדה המתמחה למקרים שכאלה, אך חשוב לפעול בשיקול דעת ולא להדליק את המחשב או לחמם אותו.

תיקון בעיות מחשוב חשוב גם במקרה של נזק מכאני של המחשב שלך.

מחשבים ניידים ניזוקים כאשר הם נופלים או מקבלים מכה ובגלל שהרכיבים שלהם כל כך קטנים וחשופים יחסית, נזק מכאני הוא מתבקש. פגיעות מכניות יכולות לגרום לשבר בגוף המחשב או במסך ואפילו לנזק של הכונן הקשיח או לוח האם. לרוב במקרים כאלו יש צורך בפנייה למעבדה המתמחה בתיקון מחשבים ניידים, לצורך החלפת מסך, כונן נייד או לוח אם. לעיתים אף ניתן לתקן את התקלה ללא צורך בהחלפה, כמובן בתלות בעוצמת הפגיעה ובנזק.


| מעבדה לתיקון מחשבים ניידים || מעבדה ניידים || |
בנייה וקידום אתרים אינטראקטיב