קומפיו דיפו

03-6422288


מרכז שוסטר, רמת אביב ג

 ראה מפת הגעה >>

שעות פעילות:

א'-ה': 10:00-19:00
ו' וערבי חג: 10:00-14:00


הרשמה לניוזלטר

* שם:
* אימייל:
Captcha
רשת מחשבים ביתית

כולנו מכירים את היום בו הבנו כי מחשב אחד כבר לא מספיק למשפחתינו הענפה ואנו יוצאים למסע לקנות מחשב נוסף,

אולי אפילו עוד שניים. מיד לאחר הקנייה, בתור בעלים של יותר ממחשב אחד אתם מתחילים לתהות אודות הדרך שבה תוכלו להעביר תקשורת בין כלל המחשבים בביתכם. שהרי כיום אתם מחוברים לאינטרנט באופן קוי למחשב אחד, כיצד תוכלו לחבר את כלל המחשבים החדשים שלכם לרשת האינטרנט וכמובן אחד לשני (לצורך העברת קבצים או הדפסה מכל המחשבים דרך אותה מדפסת לדוגמא)?

לשם כך, תאלצו להתקין רשת מחשבים ביתית. ישנן שתי צורות עיקריות של רשתות מחשבים ביתיות,

הראשונה היא קווית והיא מושתת על חיבור כבלים בין המחשבים השונים לבין נתב התקשורת הראשי שמחובר ישירות לשקע בקיר. האופציה השנייה היא רשת מחשבים אלחוטית והיא מתאפשרת על ידי נתב עלחוטי שמסוגל להעביר את האות דרך גלי רדיו ובכך לאפשר מעבר מידע בין המחשבים ללא צורך בכבלים פיזיים שיחברו בינהם. הציוד הנדרש לצורך הקמת כל אחת מהרשתות הנ"ל הוא שונה כמובן וכך גם אופן ההתקנה של כל שיטה. לכל אחת מהן יתרונות וחסרונות ולכל אחד תתרים סוג אחר של רשת.

רשת אלחוטית היא רשת שכשמה היא, ללא חוטים.

היא מושתת על חיבור חוטי בין שקע התקשורת בקיר ובין נתב על חוטי, אשר שולח תדר לשאר המחשבים המחוברים לאותה הרשת וכל זאת ללא צורך בחיבור חוטי או כבל כלשהו. יתרונות רשת זו היא כמובן הנוחות, כל אחד יכול בצורה דיי פשוטה להיכנס במהירות לתוך הרשת ולהינות מיתרונותיה. אין צורך בכבלים שיסתובבו בחדר והיא בהחלט מתאימה למקומות בהם יש מספר רב של מחשבים ואין דיי מקום לכבלים פיזיים. החסרונות של הרשת האלחוטית, שהם כמובן היתרונות של הרשת החוטית, היא קודם כל המהירות. ברשת חוטית מהירות הגלישה תהיה גבוהה יותר מאר ברשת העל חוטית (באותה תשתית בדיוק), כמו כן גם עלויות ההתקנה של רשת על חוטית יהיו משמעותית יקרות יותר מעלויות ההתקשה של הרשת החוטית.

אפשרות נוספת היא כמובן השילוב.

תמיד ניתן לשלב בין רשת מחשבים ביתית חוטית לבין רשת מחשבים ביתית אל חוטית. לרוב יהיה לנו נוח לחבר את המחשבים הנייחים לרשת החוטית ואת הניידים לרשת העל חוטית (כדי שנוכל להתנייד איתם ברחבי הבית באופן חופשי).


| הגדלת טווח קליטה רשת אלחוטית || הצפנת רשת אלחוטית || |
בנייה וקידום אתרים אינטראקטיב