קומפיו דיפו

03-6422288


מרכז שוסטר, רמת אביב ג

 ראה מפת הגעה >>

שעות פעילות:

א'-ה': 10:00-19:00
ו' וערבי חג: 10:00-14:00


הרשמה לניוזלטר

* שם:
* אימייל:
Captcha
מצלמות זעירות

מצלמות זעירות הן בדיוק מה שהן נשמעות, מצלמה, זעירה, למה אתה צריך אחת כזו?

אז ככה, יש בערך אלף סיבות. מצלמות זעירו הן דבר שהחל להתפתח מיד עם תחילת עידן ההקלטה בוידאו, איפה שהוא בתחילת שנות השבעים. מכשירי ההקלטה הפכו לפשוטים וזולים, ורמת האבטחה בעולם נדרשה לתיגבור, לקחו אנשי האבטחה את הנושא לידיים והחלו לחשוב, וכך הבינו שניתן לחבר מצלמה שתקליט בקלות ובמהירות לקלטות, רק היו זקוקים למי שיחליף קלטת, לאט לאט השתכללו הדברים ומערכות ההקלטה קטנו והתחזקו והוזלו, והמצלמות הפכו משוכללות וקטנות.דור חדש של מצלמות נולד ונקרא מצלמות זעירות.

 

מצלמות זעירות הן שם נרדף בפי רובנו למצלמות מעקב,

היום הן הפכו לדבר נוסף מלבד מעקב, היום ניתן למצוא מצלמות זעירות גם בתחומי האקסטרים כמצלמות קסדה, מצלמות תת ימיות זולות, או בתחומי המעקב הנייד, מצלמות הקלטה לפי חיישן או בנסיעה, מצלמות נסתרות במשקפיים, עט, כפתור, קיר ועוד. עדיין הייעוד הבסיסי הוא בהחלט למעקב אך לא רק.

המצלמה הקטנטנה הזו מורכבת לרוב מכמה פרמטרים,עדשה בעלת זוית רחבה יחסית, חיישן תמונה בגודל ¼ אינץ' לרוב ומערכת הקלטה, חיצונית או פנימית. ישנם מספר דברים חשובים שצריך לבדוק כאשר את קונה מצלמה כזו. דבר ראשון מה הגודל ולמה היא תשמש אותך, אם תקנה מצלמה שתרצה להחביא, צריך לבדוק מה יהיה גודל המקום בשבילה ואז תצטרך להיות מדיוק בגודל שלה. אם תרצה שזו תהיה מצלמה למעקב באיזור חשוך, יהיה עליך לבדוק אם היא יכולה לראות בלילה. לכן יש חשיבות רבה לצורך ולאופן השימוש במצלמה.

דבר שחשוב לדעת לגבי מצלמות זעירות הוא שלרוב איכות התמונה תהיה נמוכה יחסית,

זה דבר שנובע ממספר סיבות, הראשונה היא שרוב המצלמות עובדות עם עדשות לא איכותיות במיוחד, השניה היא שלרובן חיישן קטן מאוד וזה משפיע על איכות התמונה כללית, לצורך השוואה, תחשוב שיש לך מצלמת פילים, הפילים מחולק לפריימים ( תמונות בודדות ) וכל פריים הוא בגודל של 35 מילימטר עכשיו תחשוב שיש לך מצלמה שמשתמשת באותו פילים אבל יכולה לראות רק ¼ ממנו. בעצם התמונה היא קטנה יותר ולכן הפרטים בה פחות ברורים כשמגדילים אותה לגודל רגיל.

בזמן האחרון ועם התפתחות טכנולוגיית ההיי דפינישן – HD ניתן למצוא מצלמות שיצלמו באיכות יותר גבוהה על ידי תימרון טכנולוגי של התמונה, כך שלמעשה המצלמה עדיין מצלמה באיכות ירודה יחסית אך המחשב יוכל באופן אוטומטי לשדרג את התמונה. רוב המצלמות אשר יהיה רשום עליהן כי הן מצלמות HD בעצם יצלמו באיכות מקסימלית של 720p שזו איכות בסיסית של היי דפינישן.

אם תרצה מצלמה שתצלם באיכות גבוהה באמת יהיה עליך לחפש מצלמה מחברה מוכרת

כמו פיליפס, סוני, קנון, ניקון וכדומה שמורכבת עם חיישן איכותי של שליש אינץ' או חצי אינץ' ועם עדשה שאותה חברה מייצרת, שכמובן גם איכות העדשה קובעת את איכות התמונה, חשוב על זה כמו להביט דרך משקפיים זולות ושרוטות אל מול משקפיים מאיכות גבוהה ונקיות. בנוסף חשוב לחשוב על החיבורים שתרצה, אם תהיה אלחוטית או חוטית וכדומה.


| מצלמות זעירות || תשתיות מחשוב || תשתיות תקשורת מחשבים |
בנייה וקידום אתרים אינטראקטיב