קומפיו דיפו

03-6422288


מרכז שוסטר, רמת אביב ג

 ראה מפת הגעה >>

שעות פעילות:

א'-ה': 10:00-19:00
ו' וערבי חג: 10:00-14:00


הרשמה לניוזלטר

* שם:
* אימייל:
Captcha
הקמת רשת ביתית אלחוטית

לכל אחד מחשב-

כיום בעידן בו לכל ילד או מבוגר יש מחשב אישי, בשונה מבעבר בו המחשב היה ביתי ושייך לכול. בנוסף לזאת בעידן בו האינטרנט הוא נחלת הכלל. כמעט כל מקום שמכבד את עצמו או בכל בית יש רשת אינטרנט פתוחה וזמינה. זאת הסיבה כי עולה הדרישה לסינכרון אוטומטי בין כלל המחשבים. כשיש לנו בבית מספר מחשבים, בוודאי נרצה אוטומטית לחבר בינהם. לאפשר תקשורת בינהם וכמו כן שימוש משותף ברכיבים נוספים כמו מדפסת, פקס, סורק, הארד דיסק ראשי, טלויזיה חכמה ועוד. אם כן כיצד עושים זאת? התשובה לכל אלה מקורה במונח הקמת רשת ביתית אלחוטית.

מהי רשת ביתית אלחוטית ולמה צריך אותה?

הקמת רשת ביתית אלחוטית הינה בגדר חובה בכל בית שבו מצוי יותר ממחשב אחד ובוודאי בבתים בהם מצויים מחשבים ניידים.  את המחשב הנייד  שלנו, מעצם היותו נייד, לא נרצה כמובן לחבר לחוטים מיותרים. זאת הסיבה כי מחשב נייד בבית מצריך אוטומטית הקמת רשת ביתית אלחוטית. רשת כזאת היא למעשה חיבור אלחוטי לרשת האינטרנט באמצעות ראוטר כלשהו (אשר ניתן לקבל מאחת מחברות ספקיות האינטרנט, או לרכוש בנפרד בחנות מחשבים), ובכך לחבר באמצעות האינטרנט את כל המחשבים אחד לשני. היתרון הגדול, הוא בשימוש באינטרנט בצורה אלחוטית מבלי להיות מוגבל  לחיבור בכבל שמסרבל ומגביל את הגלישה. כמו כן ניתן לשתף במקומות איחסון בדרך הזאת. קיימים היום לא מעט מאגרי איחסון אינטרנטים כמו "דרופ בוקס" ודומיו, שמאפשרים לנו לחלוק מסמכים ותמונות עם שאר המשתמשים ברשת שלנו. דבר נוסף הוא השימוש באביזרים הנלווים של המחשב כמו המדפסת, הסורק, או הפקס. ככל הנראה לא נרצה שיהיו לנו מדפסת, סורק ופקס, שמחוברים לכל מחשב, שכן הם מוצרים מסיביים שתופסים המון מקום וצוברים הרבה אבק. זאת הסיבה כי הקמת רשת ביתית אלחוטית מסייעת לנו בחיסכון במקום, בכך שאנו מחברים את כל המחשבים שלנו למדפסת אחת, סורק אחד ופקס אחד ונמנעים מסירבול ובלאגן בבית.

כיצד מקימים רשת ביתית אלחוטית?

לא כולנו טכנאי מחשבים, וזאת הסיבה כי לשם הקמת רשת ביתית אלחוטית יש לקרוא לבעל מקצוע המתמחה בתחום. כיום חברות ספקיות האינטרנט מציעים שירותי חיבור לרשת ביתית, אך מומלץ לבצע סקר מחירים בטרם הבחירה. קיימות היום חברות רבות שיציעו שירותי הקמת רשת ביתית אלחוטית, אך כדאי לבחור חברה אמינה עם המלצות כמובן שמציעה מחיר אטרקטיבי.


| טכנאי מחשבים רמת אביב || הקמת רשת ביתית אלחוטית || טכנאי מחשבים הרצליה |
בנייה וקידום אתרים אינטראקטיב